Aktuality

počet článků na stránku
zobrazit vše
(Šárka Votrubcová, přidáno 8. 8. 2011)

MÍROVÁ FEST JE ÚSPĚŠNĚ ZA NÁMI

9. 9. 2011

http://www.prackov.com/admin/FCKeditor/editor/fckdialog.html

V sobotu 27.8.2011 naše sdružení uspořádalo rockový minifestival zakončený diskotékou MÍROVÁ FEST 2011 v sokolovně ve Vesci pod Kozákovem (plakát ke stažení ZDE.)
Ohlédnutí za akcí si můžete přečíst v článku: NA KAPLIČKU V PRACKOVĚ SE VYBRALO 25 TISÍC (vyšlo: 7.9.2011).
Bez nároku na honorář vystoupili: LET´S BLUES, RUBBISH, NOTHINGHAM, taneční skupina Sharefa, DJ Zilvar & DJ Radek a zvukař Ondřej Fila

Mediální partneři akce: Radio Contact Liberec FM 101,4, www.rajnet.cz, www.turnovskovakci.cz, Honan.cz, www.ceskym-rajem.cz, Český rozhlas Sever, www.cesky-raj.info, MF DNES / Liberecký kraj, Televize Turnov, www.turnov.cz, LIBEREC mě baví.cz, Akce.cz

Sponzoři akce: Škola paraglidingu Fly4you, restaurace Hasičárna KlokočíAutoškola a autodoprava Novotný, TJ Sokol Vesec, KVĚTOSLAV ZAPLATÍLEK - TISKÁRNA A KNIHÁRNA, DELIKATES - prodejna potravin Turnov, DigiArtist / STUDIO MOTIF - Petra Sedláčková, cukrárna Dobrůtky U kulaté tety Turnov, Drogerie U anděla Železný Brod, Farma Vesec - Věra Kněbortová, FEBA s.r.o., Fotoateliér Staněk Sport, Hammax - Pavel Mizera (prodejce sprchových koutů RONAL Turnov), HNAPO - TOPENÍ, VODA, PLYN -  Vratislav Patočka Klokočí, Kadeřnictví Butterfly, Kniha Českého ráje, KNOMI s.r.o. Koberovy, Květiny a stáčená vína Motýlek Železný Brod - otevřeno i v neděli!, Květiny D&M, KVĚTINY Košek, Lékárna pod radnicí, Matrace Haken Všeň, Mellory, ONTEX CZ a jeho zaměstanci, Ráj dárků - Petra Votrubcová, Rejnok IT - počítače Turnov, Rekreační zařízení Vesec, Pevné zadky - Rolletic studio, Rybářský krámek u mlsné štiky, Smíšené zboží Vesec - Věra Zelnická, Solná jeskyně Turnov, Topenářství Jindřich Drahoňovský, TOP, W A Y Elektro s. r. o., Zdravíčko Turnov, Zlatnictví Macounová Turnov, Zumba4you Střelnice.

CD do tomboly poskytly hudební formace: HUSH, NOTHINGHAM a SILENT SESSION.

Také děkujeme za pomoc hasičům z Klokočí a všem ostatním dárcům!

 
 


(Miloš, přidáno 22. 7. 2011)

Novinky na www.prackov.com - fotky


http://prackov.com/index.php?strana=sekce
Tak jsme se konečně k tomu dokopali a přidali sem pár fotek. Když zdraví, čas a faktor náhody dovolí, v nejbližších dnech sem nacpeme ještě další fotky z akcí. Myslím, že vám dlužíme ještě dost fotek a informací ohledně velké akce - opravy Kapličky Panny Marie na Prackově (za Občanské sdružení za záchranu Kapličky na Prackově), něco fotek z plesů, chlastaček v prackovské chaloupce "U Jupíka" a tak dále. Až se konečně k tomu dokopeme, přepíšeme taky deníky (no, nebo aspoň jeden) z výletů na motocyklech Jawa 250. Letos jsme dali Alpy na Jawa 250. Hnali jsme je, holky padesátiletý, jak o život, ale dojely (ťuk ťuk) bez sebemenší závady. Jsou to prostě stroje :) Tak se mějte fajn, za prackov.com Miloš.

(Šárka Votrubcová, přidáno 27. 7. 2011)

MÍROVÁ FEST 2011 - akce na podporu kapličky na Prackově

27. 8. 2011

foto

Občanské sdružení za záchranu kapličky na Prackově pořádá MÍROVÁ FEST 2011


KDY A KDE: sobota 27.8.2011, sokolovna Vesec pod Kozákovem od 19 hod.
VSTUPNÉ: 70 Kč, AKCE ŠŤASTNÁ HODINKA: 19-20 hod. vstup za 50 .

Prodej vstupného bude zahájen půl hodiny před začátkem akce, tj. v 18:30.

DORAŽTE BRZO, AŤ NEZMEŠKÁTE KAPELY!!

PROGRAM: LET´S BLUES, RUBBISH, NOTHINGHAM, taneční skupina Sharefa, DJ Zilvar & DJ Radek.

Tombola (okamžité výhry + slosování) - ukázky výher ZDE.

Veškerý výtěžek z akce bude použit na obnovu kapličky na Prackově.


Info také na facebook / kaplička a facebook / MÍROVÁ FEST.


Přijďte se pobavit a zároveň podpořit dobrou věc!


(Miloš, přidáno 15. 8. 2011)

Klokočský hudební festival 2011

20. 8. 2011

foto

OBECNÍ ÚŘAD A SBOR DOBROVOLNÝCH HASIČŮ KLOKOČÍ
Vás zve na:

"hudební loučení s létem"

Dne 20.8.2011 v Klokočí "na návsi", od 14.00 – 03.00.

Občerstvení zajištěno, vstupné dobrovolné.

 

Program:

MILAN ČERNOHOUZ - BLANKA TŮMOVÁ
Dech. orchestr BROĎANKA (Železný Brod)
C4 LIMITED (Klokočí)
ZADUY – (Český ráj)
GRADACE – s Petrem Janusem
V průběhu festivalu vystoupí skupina Barrel Battery

Kontakt: Ruda Müller 732 982 915

(Miloš, přidáno 5. 12. 2010)

Vánoce u kapličky na Prackově

19. 12. 2010

foto

Dovolujeme si Vás pozvat na Vánoce u kapličky. Přijďte si užít atmosféru Vánoc v neděli 19. prosince 2010 na prackovskou "náves" před kapličku. Od 14 hodin je sraz členů OS, od 15 hodin vystoupí dětský pěvecký soubor Carmina pod vedením Martina Hyblera. Vstupné dobrovolné, občerstvení - co kdo vezme. Hlavně s sebou dobrou náladu a teplý zimníček. Vstupné dobrovolné. Plakátek v příloze.


(Miloš, přidáno 28. 11. 2010)

Za tajemstvími kraje kolem Jizery - křest nové knihy


foto
Dovoluji si Vás informovat o křtinách nové knížky Ladislava Šourka a Laďky Grundové o starém dolování a železářství, nazvané Za tajemstvími kraje kolem Jizery.
 
Malá slavnost se bude konat 8.12. 2010 v 17 hodin ve výstavním sále ZUŠ v Turnově na náměstí Českého Ráje. Kmotry budou železnobrodská kronikářka paní Eva Vozková a spoluautor Roman Kurfiřt z Bozkova.
 
Knížku bude možné zakoupit v knihkupectvích v Turnově a v okolních městech nebo přímo u pana Ladislava Šourka. (Ladislav Šourek, Pelešany 44, Turnov 511 01, tel.: 737 624 992, Skype: ladrek44). Více informací naleznete v příloze ke stažení.

(Miloš, přidáno 28. 11. 2010)

Výstava skleněných betlémů - Železný Brod


foto
Výstava skleněných betlémů v galerii Vlastimila Rady v Železném Brodě. Výstava proběhne ve dnech 1.12. 2010 – 30.1.2011. Součástí jejího zahájení bude (pravděpodobně v 16 hodin) představení nové knížky Aleny Kortanové věnované lidovým betlémům z okolí Železného Brodu. Autorka je majitelkou firmy zabývající se výrobou skleněných figurek, bižuterie a upomínkových předmětů. (www.kortanglass.com) Knížku bude možné zakoupit na výstavě betlémů a v prodejně firmy Kortan v Železném Brodě , Železná ulice 103.

(Miloš, přidáno 30. 9. 2010)

Žádost o zapsání kulturní památky


foto

Občanské sdružení za záchranu kapličky na Prackově si vás dovoluje informovat, že jsme podali žádost o grant (stále však budeme zkoušet všechny další možnosti získání finančních prostředků na financování úpravy okolí kapličky, opravy památníku padlých a rekonstrukci kaple samotné). Dále máme tu novinku, že Darovací smlouvy mezi panem Miroslavem Židů a Občanským sdružením za záchranu kapličky na Prackově byly podepsány a vloženy na katastrální úřad s návrhem na vklad vlastnického práva ve prospěch občanského sdružení. Zároveň přikládáme znění Návrhu na prohlášení věci za kulturní památku. 


(Miloš, přidáno 13. 9. 2010)

Oslava 100 let chaloupky na Prackově - U Jupíka


prackov.com/?strana=galerie&sekce=7
Tak a je to. Podařilo se nám oslavit 100 let chaloupky. Ještě předtím, než vypukla velkolepá oslava magického domečku, který tu byl postaven před rovnými 100 lety (o kus výš, než stálo původní stavení z roku 1855), proběhla drobná oprava střechy. Už tam nebude tak moc téct, tak se snad nerozmočí ta štítová zeď a nespadne klenba a pak nespadne ani střecha. Tak hurá do další stovky! :) Fotky najdete ZDE.

(Miloš, přidáno 28. 3. 2010)

POMOZTE ZACHRÁNIT KAPLIČKU na Prackově!


foto
Vážení spoluobčané "republiky Podkozákovské"!

Chodíme kolem ní, jezdíme okolo, víme o ní a sledujeme s lítostí, jak chátrá.
Jedná se o kapličku na Prackově, postavenou v r. 1919 (podle vesecké kroniky) panem Trakalem z Prackova z radosti nad ukončením 1. světové války.
Společnými silami to však zvládneme a kapličku zachráníme!
Máte-li zájem pomoci, kliknutím na "více informací" se dozvíte vše potřebné - včetně možnosti stažení vyzývacího dopisu a přihlášky do "OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ NA ZÁCHRANU KAPLIČKY NA PRACKOVĚ"
15. května 2010 se koná u Zdeňka Kováře v rekreačním zařízení ve Vescí - Podhájí I. valná hromada všech přihlášených členů. Začátek cca v 15:30Fiat 500, 600 Club Fit Studio Aerobiku Jany Boučkové - Železný Brod Ubytování v Českém ráji - www.ceskyraj.info Ondřej Fila - Brutarovy stránky Ubytování on-line / www.PrimaDovolena.cz Kozí farma Červenice pod Kozákovem Matrace Haken Všeň - matrace pro zdravé spaní Ubytování na statku a chov Borderkolií - Ivan Linhart
 Vstupte do světa, kde motosen neznamená jenom sen... Zámečnictví Mn. Hradiště Lenka Bouchalová - tance - taneční skupina Sharefa Video služby a pojištění Milan Mlejnek Turnovsko v akci - zprávy a iformace z Turnova a okolí Tomovy cesty - deník kamaráda cestovatele Míšiny stránky o cestování MVDr. Pavel ŠEBEK - VETERINÁRNÍ ORDINACE
 Příroda, historie, aktivní turistika, Český ráj Oficiální stránky hradu ROTŠTEJNa Rekreační zařízení Vesec RAJNET - regionální zpravodajský server SOKOL VESEC pod KOZÁKOVEM Oficiální web setkání příznivců motocyklů JAWA 500 OHC SDH KLOKOČÍ WEBDESIGN, GRAFIKA, ...
 REJNOK IT počítače a servis Turnov Českým rájem - informační server Grafické studio MOTIF kurzy počítačové grafiky Koně - ranč Prackov, Iva Trojovská REKLAMNÍ PROSTOR UBYTOVÁNÍ V RÁJI - SEDMIHORKY MUDr. KOTOWSKÁ - PRAKTICKÝ LÉKAŘ ŽELEZNÝ BROD
počet článků na stránku
zobrazit vše
• www.PRACKOV.com • internetové stránky o kraji pod Kozákovem • www.PRACKOV.com •
• Copyright © 2003-2011 Prackov | Partneři: Rejnok IT počítače Turnov | Tvorba internetových stránek, bitmapové a vektorové grafiky | Matrace | Veterinární léky - internetový obchod | První Turnovská realitní kancelář | Jawa 500 OHC Český ráj | Ubytování Chata na Červenici | Ubytování v Českém ráji - Sedmihorky | Veterinární klinika Turnov | Obec Všeň | Společenské šaty na míru