Zajímavosti

počet článků na stránku
zobrazit vše
(Miloš, přidáno 28. 3. 2010)

POMOZTE ZACHRÁNIT KAPLIČKU na Prackově!


foto
Vážení spoluobčané "republiky Podkozákovské"!

Chodíme kolem ní, jezdíme okolo, víme o ní a sledujeme s lítostí, jak chátrá.
Jedná se o kapličku na Prackově, postavenou v r. 1919 (podle vesecké kroniky) panem Trakalem z Prackova z radosti nad ukončením 1. světové války.
Společnými silami to však zvládneme a kapličku zachráníme!
Máte-li zájem pomoci, kliknutím na "více informací" se dozvíte vše potřebné - včetně možnosti stažení vyzývacího dopisu a přihlášky do "OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ NA ZÁCHRANU KAPLIČKY NA PRACKOVĚ"
15. května 2010 se koná u Zdeňka Kováře v rekreačním zařízení ve Vescí - Podhájí I. valná hromada všech přihlášených členů. Začátek cca v 15:30


 

Kompletní informace:

 

Vážení spoluobčané "republiky Podkozákovské"

Chodíme kolem ní, jezdíme okolo, víme o ní a sledujeme s lítostí, jak chátrá.

Jedná se o kapličku na Prackově, postavenou v r. 1919 (podle vesecké kroniky) panem Trakalem z Prackova z radosti nad ukončením 1. světové války. Kaplička se nyní nachází na stavební parcele číslo 298 o výměře 22 m2.

Momentálně je v soukromém vlastnictví p. Miroslava  Židů z Rovenska pod Troskami. Jeho předkové ji celá léta dle svých možností opravovali, ale nyní, kdy už by její oprava potřebovala větší finanční injekci, pokladnička jaksi vyschla. Pochopitelně by rodina kapličku ráda uchránila od devastace, která jí hrozí. Pan Miroslav Židů je ochoten převést tento majetek za symbolickou 1 Kč na OBČANSKĚ SDRUŽENÍ ZA ZÁCHRANU KAPLIČKY NA PRACKOVĚ, které by se postaralo o její opravu a obnovu jak vně, tak uvnitř.

Naše představa je tuto kapličku nechat zapsat do Ústředního seznamu kulturních památek ČR jako majetek občanského sdružení, a poté požádat památkový odbor krajského úřadu v Liberci o dotaci na její obnovu z fondů EU. V případě, že by o tuto dotaci žádal soukromý občan, bývá dotace obvykle poskytnuta do výše 75 % předpokládaných nákladů, zatímco občanské sdružení jako nezisková organizace může získat dotaci až do 100% celkové výše nákladů na obnovu či opravu kulturní památky, zapsané v seznamu.

Máte-li zájem pomoci např. se stanovením rozpočtu na nezbytné opravy, případně jejich realizací (firmou), či jiným druhem činnosti spojeným se vznikem a dalším administrativním provozem sdružení, stačí se domluvit telefonicky, písemně nebo osobně na níže uvedené adrese. Totéž platí, chcete-li jakkoliv pomoci při úpravě okolí kapličky, nebo máte-li jiný nápad, jak aktivně přispět prospěšné věci.

Chcete-li se stát členem Občanského sdružení za záchranu kapličky na Prackově, vyplňte přiloženou přihlášku a doručte osobně nebo poštou spolu s případnými připomínkami k návrhu stanov, které budou přípravným výborem posouzeny a eventuelně zakomponovány do definitivní podoby.

Tento dopis spolu s přihláškou a návrhem stanov zasíláme všem majitelům objektů dle čp. na Prackově, znáte-li někoho, kdo zde dříve bydlel nebo s Prackovem sympatizuje, sdělte nám jeho adresu nebo jej vyzvěte, ať se na nás obrátí, zašleme mu také exemplář k vyplnění (např. rodáci, kteří zde již nebydlí, ale rádi by se zúčastnili případných společných akcí kolem kapličky).

Alena Radoušová
Prackov 24, Mírová pod Kozákovem, Turnov,  511 01, telefon: 602 453 555

Miroslav Židů
Klokočí 43, Turnov, 511 01, telefon: 602 189 313

Miloš Haken
Prackov 13, Mírová pod Kozákovem, Turnov, 511 01, telefon: 737 549 270

Dokumenty ke stažení (stačí kliknout na tyto odkazy):
 
PŘIHLÁŠKA     DOPIS     STANOVY

Prosíme ty, kdož se rozhodnou nám se záchranou kapličky pomoci, aby přihlášky doručili do 30. dubna 2010.

Děkujeme!

 


příloha

(Miloš, přidáno 20. 5. 2009)

XX. Sraz motocyklů ČS. výroby - jaro 2009 - krátký report

9. 5. 2009

foto
„20“… Tímto pořadovým číslem se honosil letošní, jubilejní sraz příznivců motocyklů československé výroby. Od časného rána proudily do areálu vodácké hospody „U Zrcadlové kozy“ šňůry kouřících dvoutaktních strojů a bublajících čtyřtaktů větších či menších kubatur.


(Miloš, přidáno 17. 2. 2009)

Hafo receptů na topinky aneb zkuste vařit


foto

Tak mi taky kamarádi poslali mailem - kromě jiného ohromného množství dat - nějaké recepty na topinky. Zatím jsem to nezkoušel, jelikož se nechci pouštět do žádných větší akcí. No, je ale dost dobře možné, že se ve vašich řadách najde někdo odvážnější, než jsem já a prubne to. Celý ten receptář je volně ke stažení ve formátu PDF (dneska už to ty kompijůtry uměj voteuřit) a není to soubor velký, bude se vám dobře stahovat! ... No hlavně, aby se vám taky dobře stahovaly kalhoty v případě, že se pokrm nevydaří... Hodně štěstí přeje Prackov


(Miloš, přidáno 22. 12. 2008)

PRACKOV.com na YOUTUBE.com


www.youtube.com

Nějaká ta stará videa..? Kde že jsou..? Hm... Teď už jich pár je na www.YOUTUBE.com - Radek je tam pěchuje, tak věřím, že se určitě podíváte na současnou "videoochutnávku" :-) A je jasné, že jich tam bude přibývat, jelikož - řečeno slovy klasika - "materiálu máme dost"... Pokud se tam někdo pozná, tak se snad nebude moc zlobit, že ne..?! :-)


(Miloš, přidáno 20. 5. 2008)

Přišel k nám Krakonoš z Krkonoš…


foto
Jednoho letního večera pod starým zpuchřelým igelitem, přibitým k chalupě rezavými hřeby, seděla naše partička a konverzovala nad žejdlíky piva o knihách… Večer pokojně ubíhal, slunce se již sklonilo k obzoru a konverzace nabírala na obrátkách… Když v tom..! Co se nestalo..! „Buch buch buch!“ Zarámusilo jakési březové dřevo o pískovcovou dlaždici na zápraží chalupy... (klikni na "více informací, ať se dozvíš celý příběh!)

počet článků na stránku
zobrazit vše
• Copyright © 2003-2011 Prackov | Partneři: Rejnok IT počítače Turnov | Tvorba internetových stránek, bitmapové a vektorové grafiky | Matrace | Veterinární léky - internetový obchod | První Turnovská realitní kancelář | Jawa 500 OHC Český ráj | Ubytování Chata na Červenici | Ubytování v Českém ráji - Sedmihorky | Veterinární klinika Turnov | Obec Všeň | Společenské šaty na míru