Zajímavosti

počet článků na stránku
zobrazit vše
(admin, přidáno 11. 11. 2006)

Jak koberec našel nový domov

11. 11. 2006

foto

Vláček supí z Turnova do Železného Brodu, v nádražní restauraci v Tanvaldě na stojáka dáme za 2,40 Kčs  pivo, přesedáme na zubačku do Kořenova. Skoro celá naše parta, já jsem z nich nejmladší sotva 18, Jarda, Jirka, Červ, Jéňa, Alena, Eliška, Lilina, Blanka, Julka těm je tak o dva víc.

Je pátek odpoledne, sedíme  ve vagónku s dřevěnými lavicemi, Červ hraje na kytaru, z cestujících nikdo nevyrušuje, cesta ubíhá, venku už je tma, zima, poletuje sníh s deštěm. Z Kořenova zastávky na chaloupku to máme asi dva kiláčky pěšky, jedeme letos poprvé zkusit běžky.

Celý týden na chaloupce nikdo nebyl, cpeme patronu do piliňáků, za chvíli bude teplo, přeci jenom ty roubenky mají své výhody. Jéňa si na rozpálených piliňákách připravuje svou oblíbenou pochoutku, ohřáté olejovky, to je zase smradu, nevíme proč to dělá, vždycky se z toho pak posere, říci si přesto nedá. Po večeři razíme na pivo do restaurace Na vyhlídce, náš stůl na nás již čeká, že tu nejsme poprvé, to je jasné hned každému. U vedlejšího stolu sedí čtyři funebráci, nevím kdo z nich bude řídit, všichni už kecají blbosti, Jirka vytahuje foťák, dává ho na stativ, připravuje blesk.

Blesk to byla atrakce, o samotné blesknutí se postarala žárovka v které splanul kus alobalu, tak to asi vypadalo. No, u funebráků to blesknutí nenašlo kladné odezvy a jeden již se začal na Jirku sápat, nebezpečí však zažehnáno rundou malých rumů, které někdo z nás objednal a v okamžiku zápisu  podstrčil lístek od vedlejšího stolu, nikdo si ničeho nevšiml, kytara je zas v plné parádě, zpěv má již nádech hospodského šrumu. Nechceme sedět dlouho, ale nějak rychle čas běží, raději zaplatíme, ráno chceme na ty běžky. Alena pečlivka jedna, přepočítává lístek a upozorňuje, že okradeni jsme byli, a tak to zas né, to tak nemůžeme nechat. Eliška si všimla, že na schodišti je opřen koberec - běhounek, jak upřesnila. Jdu to omrknout, ty vole to není běhounek, ale jekor do celého lokálu. Čeho se bojíte? To půjde.

Plán je vymyšlen, otevíráme nový účet, dáváme další pivo, já s Jirkou poneseme koberec, Jéňa a Jarda budou na chodbě držet dveře od WC, Červ zablokuje dveře z lokálu, už ho neseme, přes lítačky se nemůžeme stočit, zvedám ho až ke stropu, je kurevsky těžkej, ale jdeme. Před hospodou na nás nějaký opilec: "Kluci co to nesete?" " Koberec, nevidíš?" říká Jirka. " Kam to nesete?" " Kde je ta stejšna?" " Támhle je šestsettrojka, žigul" brumlá opilec. " Tak asi čeká nahoře" na to Jirka. Opilec zapadá do hospody a my do lesa, koberec stavíme ke stromu, Jirka jde zpět do hospody, vybíhá hospodský a Jirka, aniž se ho na něco ptal říká, "tam, nahoru" a hospodský běží. Já to sleduji od stromu, asi 50m od hospody, dvě auta se rozjíždí, jedno dolu, druhé nahoru, koho asi chtějí chytit?  Jirka si dává další pivo a mě už je zima a nebaví mě to, stát u koberce, tak jdou taky dovnitř. V dobrém rozmaru odcházíme na chaloupku. Ráno jedeme na běžkách nahoru na Štěpánku, Na prdeček, tam se vždy musíme zastavit, bába Hloušková leží v lokálu na kanapi, "co si dáte chlapci ?, pivo si natočte, musíte si připumpovat, kořalku vám nedám, poblili by jste mě rohy".

Další víkend když jsme opět vyrazili na chaloupku, tak, už jen ze zvědavosti jsme se šli podívat co dělá náš běhounek a světe div se, stojí opřen o strom. Dali jsme ho večer na chaloupku, do tepla. Snad bychom na celou atrakci už  zapomněli, ale s jarním táním sněhů, při družné zábavě Na vyhlídce nachmelený údržbář nám začíná vypravovat jak se tu krade, taky o velké krádeži, nechce však prozradit co, až nakonec po velkém rumu nám šeptá, že tu někdo ukradl koberec, děláme ze sebe úplně blbý a jako že si vůbec nedovedeme představit, jak někdo balí v lokále koberec aby ho ukradl. Taky říkal, že už vědí kdo ho ukradl a jen čekají, až si ho položí. Věděli kulový a to vědí dodnes i když je to už přes třicet let.

/Jindřich Drahoňovský/


(Miloš, přidáno 10. 11. 2006)

Jak jsme lezli na hrad aneb výstup na HARTENBERG


foto

Jedna malá kapitolka z „Tradičního podzimního výletu za kulturou…“

Stalo se to třetí den našeho tradičního podzimního výletu, podniknutého tentokráte do oblasti Sokolovska, které jsem měl doposud v paměti vedené pouze pod heslem „hnědouhelná pánev“. Omyl. Jedná se o krásný kraj se spoustou zajímavostí, a to nejen přírodních…


(Miloš, přidáno 30. 10. 2006)

Motorka a krmítko...

30. 10. 2006

foto

Ptačí krmítko pro ptáky na zimu a motocykl spolu nijak nesouvisí, ovšem v naší rodině tyto dvě věci mají úzkou souvislost.

Krásný, možná letos poslední podzimní den, motocykl připraven v garáži. Moje drahá polovička vaří sobotní oběd, já se kolem ní tak ochomítám, tu a tam pro něco skočím do sklepa, vynesu koš, prostě zase ze sebe dělám hodného. (Za chvíli tu už bude to krmítko).


(Miloš, přidáno 14. 7. 2006)

Napsáno o nás

14. 7. 2006

foto

Nové Pojizerky, vydání z půlky července 2006 (nové fotky z akcí na Prackově budou v nejbližších dnech postupně přibývat, Šlapky už tu jsou, ještě sem pověsíme Memoš):

1. strana: INFORMACE O SMRČSKÉ ŠLAPCE 2006

13. strana: INFORMACE O MEMORIÁLU FRANTY PÉRÁKA A LOJZY KEJVAČKY 2006:

Memoriál Franty Péráka a Lojzy Kejvačky:
 
V sobotu, dne 24. června 2006, se kolem deváté hodiny ranní na turnovském náměstí Českého ráje shromáždila doslova hrstka příznivců československých motocyklů, které na silnici spíše než respekt vzbuzují nostalgii a vzpomínky na zašlé časy…

(admin, přidáno 10. 7. 2006)

1. ROČNÍK SMRČSKÉ ŠLAPKY - VÝSLEDKY

5. 7. 2006

foto

1.Smrčská šlapka se vydařila...

Na startu bylo 62 účastníků. Vzhledem k tak velké účasti musel být tak velký peleton rozdělen na dvě skupiny. První startovala v 10h a druhá v 10:30. Jelo se dobře - počasí přálo!


počet článků na stránku
zobrazit vše
• Copyright © 2003-2011 Prackov | Partneři: Rejnok IT počítače Turnov | Tvorba internetových stránek, bitmapové a vektorové grafiky | Matrace | Veterinární léky - internetový obchod | První Turnovská realitní kancelář | Jawa 500 OHC Český ráj | Ubytování Chata na Červenici | Ubytování v Českém ráji - Sedmihorky | Veterinární klinika Turnov | Obec Všeň | Společenské šaty na míru