Zajímavosti

počet článků na stránku
zobrazit vše
(Miloš, přidáno 28. 3. 2010)

POMOZTE ZACHRÁNIT KAPLIČKU na Prackově!


foto
Vážení spoluobčané "republiky Podkozákovské"!

Chodíme kolem ní, jezdíme okolo, víme o ní a sledujeme s lítostí, jak chátrá.
Jedná se o kapličku na Prackově, postavenou v r. 1919 (podle vesecké kroniky) panem Trakalem z Prackova z radosti nad ukončením 1. světové války.
Společnými silami to však zvládneme a kapličku zachráníme!
Máte-li zájem pomoci, kliknutím na "více informací" se dozvíte vše potřebné - včetně možnosti stažení vyzývacího dopisu a přihlášky do "OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ NA ZÁCHRANU KAPLIČKY NA PRACKOVĚ"
15. května 2010 se koná u Zdeňka Kováře v rekreačním zařízení ve Vescí - Podhájí I. valná hromada všech přihlášených členů. Začátek cca v 15:30(Miloš, přidáno 20. 5. 2009)

XX. Sraz motocyklů ČS. výroby - jaro 2009 - krátký report

9. 5. 2009

foto
„20“… Tímto pořadovým číslem se honosil letošní, jubilejní sraz příznivců motocyklů československé výroby. Od časného rána proudily do areálu vodácké hospody „U Zrcadlové kozy“ šňůry kouřících dvoutaktních strojů a bublajících čtyřtaktů větších či menších kubatur.

Když parta pořadatelů tento ročník připravovala, počítali všichni tak nějak s tím, že dvacáté výročí „srážení se“ nebude nic obyčejného. Že se však sjede 248 motorek, to nečekal asi nikdo… Potkat v davu do kožeňáků a kukel zahalených nadšenců svého známého bylo téměř nemožné. Já to štěstí měl, ač jsme s naší prackovskou partou přijeli až kolem desáté dopolední. Při zápisu u vjezdu mi kdosi poklepal na mé rameno, ukryté v bundě z jačí kůže. Ohlédnu a se spatřím muže v kožené výstroji, leteckých brýlích a bílé helmě na červené Jawě 250 „Pérák“ se stupačkami, ubroušenými od prudkých průjezdů zatáček. Nebyl to nikdo jiný, než Jindra. Ten by účast nevynechal, ani kdyby v květnu sněžilo.

Po zápisu a nalezení správného prkénka, nutného k podložení ubroušeného stojánku, jsme zaparkovali a šli potěšit oko pohledem na skutečné skvosty – a že bylo na co koukat! Mezi dravě červeným lakováním strojů Jawa a decentní černou nablýskaných ČeZet bylo v chromových zrcadlech nádrží vidět užaslé výrazy, pochvalná přikývnutí a nezřídka také pohledy plné nostalgie nebo touhy takový stroj vlastnit… A pak to přišlo. Do davu diskutujících příznivců motorismu najednou Marián zahlásil z tlampače „VÝJÉÉÉZD..!“ Borci i borkyně nasadili blembáky, kukly, obtočili bílé šály kolem krku, v zapalování cvakly klíčky a rafičky ampérmetrů poskočily stejně jako soustředění jezdci na startovacích pákách, kteří dovolili všem divákům pocítit, jak duní země burácením dvousetčtyřicetiosmi motorů. Spaliny zahalily na několik okamžiků všechny přítomné do modrofialové mlhy.

Spolu s neuvěřitelnou kolonou jsme se vydali na trasu o celkové délce zhruba 85 km. První ze tří etap nás vedla za krásného počasí ještě krásnější přírodou z Turnova přes Pěnčín a Husu, odkud jsme se s našimi stroji hnali silničkou kolem zámku Sychrov a nádherným údolím Mohelky, přes Hodkovice až do vesničky Bílá, kde byla první zastávka. V druhé etapě jsme si razili cestu malebnou českodubskou krajinou přes Trávníček, Libíč, Chocnějovice a Podhoru směr Hněvousice – Ostrov, kde byla další ze zastávek. Závěrečná část nás vedla do Mohelnice nad Jizerou, poté Loukovcem a Loukovem do Svijan, Čtveřína a odtud přes Turnov zpět do základního tábora – k Zrcadlové koze.

Zde pro nás však program nekončil – dobrovolníci měli možnost se předvést při jízdě zručnosti a pokusit se dosáhnout na jednu z hodnotných cen. Atmosféru dotvářela živá hudba a ti, kteří nenašli odvahu vybojovat nějakou tu trofej svým řidičským uměním alespoň pokusili své štěstí v tombole, do jejíhož slosování putovaly lístky všech, kteří dorazili do cíle.

I přes pár drobných poruch, které se tu a tam na strojích našich praotců vyskytly, se akce vydařila ke spokojenosti všech, a to především díky perfektní organizaci a souhře pořadatelů a ukázněnosti účastníků. Tímto bych rád za všechny zúčastněné poděkoval nejen pořadatelům, před kterými smekám a kterým přeji hodně nadšení do dalších let, ale také sponzorům – Pivovaru Rohozec, a.s., Tiskárně Interprint Turnov, Tenisové hale Kreysa, společnosti PARAMO a.s., firmě Kreysa – stavební a zemní práce a Salonu PETRA – Turnov.

Děkujeme! A pro ty, kteří se již nemohou dočkat dalšího srazu, mám jeden tip – 30.5.2009 bude Rovenské náměstí hostit 1. Setkání Jawa 500 OHC. Jste všichni srdečně zváni!

Miloš Haken

(Miloš, přidáno 17. 2. 2009)

Hafo receptů na topinky aneb zkuste vařit


foto

Tak mi taky kamarádi poslali mailem - kromě jiného ohromného množství dat - nějaké recepty na topinky. Zatím jsem to nezkoušel, jelikož se nechci pouštět do žádných větší akcí. No, je ale dost dobře možné, že se ve vašich řadách najde někdo odvážnější, než jsem já a prubne to. Celý ten receptář je volně ke stažení ve formátu PDF (dneska už to ty kompijůtry uměj voteuřit) a není to soubor velký, bude se vám dobře stahovat! ... No hlavně, aby se vám taky dobře stahovaly kalhoty v případě, že se pokrm nevydaří... Hodně štěstí přeje Prackov


(Miloš, přidáno 22. 12. 2008)

PRACKOV.com na YOUTUBE.com


www.youtube.com

Nějaká ta stará videa..? Kde že jsou..? Hm... Teď už jich pár je na www.YOUTUBE.com - Radek je tam pěchuje, tak věřím, že se určitě podíváte na současnou "videoochutnávku" :-) A je jasné, že jich tam bude přibývat, jelikož - řečeno slovy klasika - "materiálu máme dost"... Pokud se tam někdo pozná, tak se snad nebude moc zlobit, že ne..?! :-)


(Miloš, přidáno 20. 5. 2008)

Přišel k nám Krakonoš z Krkonoš…


foto
Jednoho letního večera pod starým zpuchřelým igelitem, přibitým k chalupě rezavými hřeby, seděla naše partička a konverzovala nad žejdlíky piva o knihách… Večer pokojně ubíhal, slunce se již sklonilo k obzoru a konverzace nabírala na obrátkách… Když v tom..! Co se nestalo..! „Buch buch buch!“ Zarámusilo jakési březové dřevo o pískovcovou dlaždici na zápraží chalupy... (klikni na "více informací, ať se dozvíš celý příběh!)

počet článků na stránku
zobrazit vše
• Copyright © 2003-2011 Prackov | Partneři: Rejnok IT počítače Turnov | Tvorba internetových stránek, bitmapové a vektorové grafiky | Matrace | Veterinární léky - internetový obchod | První Turnovská realitní kancelář | Jawa 500 OHC Český ráj | Ubytování Chata na Červenici | Ubytování v Českém ráji - Sedmihorky | Veterinární klinika Turnov | Obec Všeň | Společenské šaty na míru