Zajímavosti

počet článků na stránku
zobrazit vše
(admin, přidáno 11. 11. 2006)

Jak koberec našel nový domov

11. 11. 2006

foto

Vláček supí z Turnova do Železného Brodu, v nádražní restauraci v Tanvaldě na stojáka dáme za 2,40 Kčs  pivo, přesedáme na zubačku do Kořenova. Skoro celá naše parta, já jsem z nich nejmladší sotva 18, Jarda, Jirka, Červ, Jéňa, Alena, Eliška, Lilina, Blanka, Julka těm je tak o dva víc.

Je pátek odpoledne, sedíme  ve vagónku s dřevěnými lavicemi, Červ hraje na kytaru, z cestujících nikdo nevyrušuje, cesta ubíhá, venku už je tma, zima, poletuje sníh s deštěm. Z Kořenova zastávky na chaloupku to máme asi dva kiláčky pěšky, jedeme letos poprvé zkusit běžky.


(Miloš, přidáno 10. 11. 2006)

Jak jsme lezli na hrad aneb výstup na HARTENBERG


foto

Jedna malá kapitolka z „Tradičního podzimního výletu za kulturou…“

Stalo se to třetí den našeho tradičního podzimního výletu, podniknutého tentokráte do oblasti Sokolovska, které jsem měl doposud v paměti vedené pouze pod heslem „hnědouhelná pánev“. Omyl. Jedná se o krásný kraj se spoustou zajímavostí, a to nejen přírodních…


(Miloš, přidáno 30. 10. 2006)

Motorka a krmítko...

30. 10. 2006

foto

Ptačí krmítko pro ptáky na zimu a motocykl spolu nijak nesouvisí, ovšem v naší rodině tyto dvě věci mají úzkou souvislost.

Krásný, možná letos poslední podzimní den, motocykl připraven v garáži. Moje drahá polovička vaří sobotní oběd, já se kolem ní tak ochomítám, tu a tam pro něco skočím do sklepa, vynesu koš, prostě zase ze sebe dělám hodného. (Za chvíli tu už bude to krmítko).

Samozřejmě to nedělám nezjištně, tak si dělám pomyšlení, že po obědě by to šlo, tím myslím tu projížďku na motocyklu, no, je to ze mě cítit, moje Myška mě zná moc dobře. Taky mě natahuje, stále nevím co si na mě vymyslí abych jen tak neodfrčel a v tom je tady krmítko na ptáky."Hele víš co? Přidělej mě to krmítko na ptáky na zahradě na kůl a pak si jeď kam chceš."

Polévka na stole, já přemýšlím jak splnit úkol, dyť je to jak Popelka, když má sbírat hrách a holoubci ty jsou v pr., neboť mě, nepomůže nikdo. Den je již krátký, kde seženu kůl, kdy ho zakopu, jak na to přidělám budku a jak to udělám aby s tím byla spokojená? Po obědě lezu do kůlny, mám štěstí našel jsem pěkný zbytek trámku i vrták do země na sloupky, kůl zasazen, čtyři kousky plechu, přišroubuji budku, trámek ještě z pilnosti natírám, výsledek dokonalý.

Mám vyhráno, jdu se obléci do kůže a jeduuuu. Projížďka supr, to třeba bude zas jiná kapitola. Tak už jsem doma, děláme si kávu, upekla moc dobrý štrúdl s oříškama, koukáme na tu budku na ptáky a: "Hele mě ta budka tam připadá jako pěst na oko, sundáme ji a dáš ji zas na půdu."

/Jindřich Drahoňovský/


příloha

(Miloš, přidáno 14. 7. 2006)

Napsáno o nás

14. 7. 2006

foto

Nové Pojizerky, vydání z půlky července 2006 (nové fotky z akcí na Prackově budou v nejbližších dnech postupně přibývat, Šlapky už tu jsou, ještě sem pověsíme Memoš):

1. strana: INFORMACE O SMRČSKÉ ŠLAPCE 2006

13. strana: INFORMACE O MEMORIÁLU FRANTY PÉRÁKA A LOJZY KEJVAČKY 2006:

Memoriál Franty Péráka a Lojzy Kejvačky:
 
V sobotu, dne 24. června 2006, se kolem deváté hodiny ranní na turnovském náměstí Českého ráje shromáždila doslova hrstka příznivců československých motocyklů, které na silnici spíše než respekt vzbuzují nostalgii a vzpomínky na zašlé časy…

(admin, přidáno 10. 7. 2006)

1. ROČNÍK SMRČSKÉ ŠLAPKY - VÝSLEDKY

5. 7. 2006

foto

1.Smrčská šlapka se vydařila...

Na startu bylo 62 účastníků. Vzhledem k tak velké účasti musel být tak velký peleton rozdělen na dvě skupiny. První startovala v 10h a druhá v 10:30. Jelo se dobře - počasí přálo!


počet článků na stránku
zobrazit vše
• Copyright © 2003-2011 Prackov | Partneři: Rejnok IT počítače Turnov | Tvorba internetových stránek, bitmapové a vektorové grafiky | Matrace | Veterinární léky - internetový obchod | První Turnovská realitní kancelář | Jawa 500 OHC Český ráj | Ubytování Chata na Červenici | Ubytování v Českém ráji - Sedmihorky | Veterinární klinika Turnov | Obec Všeň | Společenské šaty na míru