Zajímavosti

počet článků na stránku
zobrazit vše
(admin, přidáno 11. 11. 2006)

Jak koberec našel nový domov

11. 11. 2006

foto

Vláček supí z Turnova do Železného Brodu, v nádražní restauraci v Tanvaldě na stojáka dáme za 2,40 Kčs  pivo, přesedáme na zubačku do Kořenova. Skoro celá naše parta, já jsem z nich nejmladší sotva 18, Jarda, Jirka, Červ, Jéňa, Alena, Eliška, Lilina, Blanka, Julka těm je tak o dva víc.

Je pátek odpoledne, sedíme  ve vagónku s dřevěnými lavicemi, Červ hraje na kytaru, z cestujících nikdo nevyrušuje, cesta ubíhá, venku už je tma, zima, poletuje sníh s deštěm. Z Kořenova zastávky na chaloupku to máme asi dva kiláčky pěšky, jedeme letos poprvé zkusit běžky.


(Miloš, přidáno 10. 11. 2006)

Jak jsme lezli na hrad aneb výstup na HARTENBERG


foto

Jedna malá kapitolka z „Tradičního podzimního výletu za kulturou…“

Stalo se to třetí den našeho tradičního podzimního výletu, podniknutého tentokráte do oblasti Sokolovska, které jsem měl doposud v paměti vedené pouze pod heslem „hnědouhelná pánev“. Omyl. Jedná se o krásný kraj se spoustou zajímavostí, a to nejen přírodních…


(Miloš, přidáno 30. 10. 2006)

Motorka a krmítko...

30. 10. 2006

foto

Ptačí krmítko pro ptáky na zimu a motocykl spolu nijak nesouvisí, ovšem v naší rodině tyto dvě věci mají úzkou souvislost.

Krásný, možná letos poslední podzimní den, motocykl připraven v garáži. Moje drahá polovička vaří sobotní oběd, já se kolem ní tak ochomítám, tu a tam pro něco skočím do sklepa, vynesu koš, prostě zase ze sebe dělám hodného. (Za chvíli tu už bude to krmítko).


(Miloš, přidáno 14. 7. 2006)

Napsáno o nás

14. 7. 2006

foto

Nové Pojizerky, vydání z půlky července 2006 (nové fotky z akcí na Prackově budou v nejbližších dnech postupně přibývat, Šlapky už tu jsou, ještě sem pověsíme Memoš):

1. strana: INFORMACE O SMRČSKÉ ŠLAPCE 2006

13. strana: INFORMACE O MEMORIÁLU FRANTY PÉRÁKA A LOJZY KEJVAČKY 2006:

Memoriál Franty Péráka a Lojzy Kejvačky:
 
V sobotu, dne 24. června 2006, se kolem deváté hodiny ranní na turnovském náměstí Českého ráje shromáždila doslova hrstka příznivců československých motocyklů, které na silnici spíše než respekt vzbuzují nostalgii a vzpomínky na zašlé časy…
Trasa vyjížďky, z recese pojmenované po dvou dobře známých motocyklových modelech, byla odtajněna až deset minut před odjezdem, přičemž se nacházela na mapě Lužických hor, což dovádělo některé zúčastněné po odtajnění k mdlobám. Vzhledem k tomu, že se zúčastnily stroje různého stáří a kubatur, došlo k rozdělení trasy.
 
Poté, co kolemjdoucí okoukli staré Jawy a Čezety, se celý průvod skrze hloučky přihlížejících vydal z Turnova do Mnichova Hradiště, kde se starší stroje a méně odvážní motoristé odpojili a vyjeli na Mužský, kde po obědě a kávičce pokračovali českým rájem zpět na Turnov.
 
Zbylí účastníci zamířili na dvou „pérácích“ a dvou „kývačkách“ do Mimoně a dále do Sloupu v Čechách, kde se jezdci posílili vydatným obědem. Poté otočili své stroje pod skalním hradem a pokračovali různými oklikami do Nového Boru, Stráže nad Nisou, Hamru na Jezeře a Osečné, kde došlo k zasloužené pauze na kávičku a zmrzlinu. Odtud již vedla trasa do Českého Dubu a dále přes Třtí a Sychrov zpět k Turnovu.
 
Do cíle I. ročníku Memoriálu dorazily všechny stroje v odpoledních hodinách bez poruchy a všichni zúčastnění s dobrou náladou, za což byli odměněni diplomem a příjemným pocitem. Delší trasa měřila zhruba 170 km, což nebyl pro „motorové oře našich dědů“ žádný problém.
 
Všem zúčastněným patří poděkování za účast na I. ročníku Memoriálu Franty Péráka a Lojzy Kejvačky, o kterém nikdo netušil, jestli vůbec začne a jak skončí… Tímto prvním, pokusným ročníkem motocyklové vyjížďky vzdáváme čest obětavým záholickým pořadatelům, kteří pro nás každoročně připravují stylová setkání příznivců motocyklů československé provenience, bez kterých si motocyklovou sezónu už ani neumíme představit. Fotografie z Memoriálu, jehož první ročník sledoval stopu naplánovanou Jindrou Drahoňovským, naleznete v nejbližších dnech na stránkách www.prackov.com
 
M. Haken

příloha

(admin, přidáno 10. 7. 2006)

1. ROČNÍK SMRČSKÉ ŠLAPKY - VÝSLEDKY

5. 7. 2006

foto

1.Smrčská šlapka se vydařila...

Na startu bylo 62 účastníků. Vzhledem k tak velké účasti musel být tak velký peleton rozdělen na dvě skupiny. První startovala v 10h a druhá v 10:30. Jelo se dobře - počasí přálo!


počet článků na stránku
zobrazit vše
• Copyright © 2003-2011 Prackov | Partneři: Rejnok IT počítače Turnov | Tvorba internetových stránek, bitmapové a vektorové grafiky | Matrace | Veterinární léky - internetový obchod | První Turnovská realitní kancelář | Jawa 500 OHC Český ráj | Ubytování Chata na Červenici | Ubytování v Českém ráji - Sedmihorky | Veterinární klinika Turnov | Obec Všeň | Společenské šaty na míru