Zajímavosti

počet článků na stránku
zobrazit vše
(Miloš, přidáno 28. 3. 2010)

POMOZTE ZACHRÁNIT KAPLIČKU na Prackově!


foto
Vážení spoluobčané "republiky Podkozákovské"!

Chodíme kolem ní, jezdíme okolo, víme o ní a sledujeme s lítostí, jak chátrá.
Jedná se o kapličku na Prackově, postavenou v r. 1919 (podle vesecké kroniky) panem Trakalem z Prackova z radosti nad ukončením 1. světové války.
Společnými silami to však zvládneme a kapličku zachráníme!
Máte-li zájem pomoci, kliknutím na "více informací" se dozvíte vše potřebné - včetně možnosti stažení vyzývacího dopisu a přihlášky do "OBČANSKÉHO SDRUŽENÍ NA ZÁCHRANU KAPLIČKY NA PRACKOVĚ"
15. května 2010 se koná u Zdeňka Kováře v rekreačním zařízení ve Vescí - Podhájí I. valná hromada všech přihlášených členů. Začátek cca v 15:30(Miloš, přidáno 20. 5. 2009)

XX. Sraz motocyklů ČS. výroby - jaro 2009 - krátký report

9. 5. 2009

foto
„20“… Tímto pořadovým číslem se honosil letošní, jubilejní sraz příznivců motocyklů československé výroby. Od časného rána proudily do areálu vodácké hospody „U Zrcadlové kozy“ šňůry kouřících dvoutaktních strojů a bublajících čtyřtaktů větších či menších kubatur.


(Miloš, přidáno 17. 2. 2009)

Hafo receptů na topinky aneb zkuste vařit


foto

Tak mi taky kamarádi poslali mailem - kromě jiného ohromného množství dat - nějaké recepty na topinky. Zatím jsem to nezkoušel, jelikož se nechci pouštět do žádných větší akcí. No, je ale dost dobře možné, že se ve vašich řadách najde někdo odvážnější, než jsem já a prubne to. Celý ten receptář je volně ke stažení ve formátu PDF (dneska už to ty kompijůtry uměj voteuřit) a není to soubor velký, bude se vám dobře stahovat! ... No hlavně, aby se vám taky dobře stahovaly kalhoty v případě, že se pokrm nevydaří... Hodně štěstí přeje Prackov


(Miloš, přidáno 22. 12. 2008)

PRACKOV.com na YOUTUBE.com


www.youtube.com

Nějaká ta stará videa..? Kde že jsou..? Hm... Teď už jich pár je na www.YOUTUBE.com - Radek je tam pěchuje, tak věřím, že se určitě podíváte na současnou "videoochutnávku" :-) A je jasné, že jich tam bude přibývat, jelikož - řečeno slovy klasika - "materiálu máme dost"... Pokud se tam někdo pozná, tak se snad nebude moc zlobit, že ne..?! :-)


(Miloš, přidáno 20. 5. 2008)

Přišel k nám Krakonoš z Krkonoš…


foto
Jednoho letního večera pod starým zpuchřelým igelitem, přibitým k chalupě rezavými hřeby, seděla naše partička a konverzovala nad žejdlíky piva o knihách… Večer pokojně ubíhal, slunce se již sklonilo k obzoru a konverzace nabírala na obrátkách… Když v tom..! Co se nestalo..! „Buch buch buch!“ Zarámusilo jakési březové dřevo o pískovcovou dlaždici na zápraží chalupy... (klikni na "více informací, ať se dozvíš celý příběh!)

„Buch buch buch!“ Zarámusilo to znovu… „Buch buch buch! Dej mi pivo, nebo tady chcípnu!!!“ Zarámusil kdosi znovu doposud neidentifikovaným dřevem… Konverzace utichla… V napjatém tichu bylo slyšet pouze padání pivních slin na dřevěný stůl… Všichni seděli strnulí a kroky, doprovázené duněním březového dřeva se postupně blížily kolem chalupy směrem k našemu igelitovému wigwamu… Zpoza rohu se náhle vyšvihl nízkým sluncem vykreslený stín jakési postavy s březovým dřevem… Jak se stín natahoval a přibližoval, slinění účastníků se zvyšovalo… Náhle se zpoza rohu vymrštila ruka s březovým dřevem, pod wigwamem se ozvalo řinčení padajícího půllitru a o stůl pleskly dvě tři sliny… Za březovou rukou se vymrštilo i tělo – také s březovým dřevem… Bylo to…! Byl to Rýbecál!!! (Krakonoš – poznámka překladatele).

Silueta hrozného muže kráčela ve vaťákové kápi k nám a březové dřevo s dunivým zvoněním dopadalo na udusanou hlínu před wigwamem… „Dej mi pivo, nebo taj chcípnu!!!“ Zarámusil Rýbecál s březovým dřevem. Všichni na sebe s úžasem pohlédli… I já jsem pohlédl… Zvedl se vítr a v tichu překvapení nebylo slyšet nic, než šustění igelitové střechy wigwamu, padající sliny a březové dřevo… „Dej mi to pívo, heršvec krucinálhiml hergot!!!“ Zopakoval svůj požadavek Rýbecál… Vstal jsem a neklidným krokem jsem v zasliněných riflích odešel Rýbecálovi do chaloupky natočit ze sudu pivo… Rýbecál zaslinil… Partička knižních konverzantů stále strnule seděla v bezpečí igelitového wigwamu, Rýbecál čekal před igelitovým vchodem… Sluneční paprsky stále vrhaly strašlivý stín na opadanou omítku rozpraskané zdi chalupy, držící wigwam… Mé džíny zašustily a orosený  půllitr v mé ruce se zaleskl ve večerním slunci… Rýbecál znovu zaslinil… Nejistě jsem k němu natáhl svou kostnatou ruku s oroseným půllitrem, plným Géčka. Rýbecál se neubránil silnému slinění, otřel si pod kápí zapocené čelo a smetl canc slin. Nečistou rukou se natáhl pro půllitr. Uchopil ho… Zmáčkl ho a prudce přitáhl ke svým ústům, od kterých visely tkanice vazkých sliněných copů… Klůtal tak mocně, až strnulá partička pod wigwamem strnula ještě větším úžasem, než už byla strnulá doposud… „Áááá! Himlhergot krucinálfagot donrvetr krucajs element to je ale bahno!!!“ Zarámusil Rýbecál a podrbal se březovým dřevem na bradě.

Strnulá partička oddechla, až zaplála igelitová plachta, kryjící jejich ksichtíky před úpalem z poledního slunce, které tou dobou vypadalo jako rudá koule nad kopcem Hrobkou… Rýbecál bez optání usedl mezi nás a řekl si o další škopek. Odběhl jsem s chutí natočit další kus. Partička se mezitím zapojila do konverzace s Rýbecálem, což znamenalo, že nás zřejmě svým březovým dřevem neumlátí. V Rýbecálovi zasyčelo další pivo… V našich chalanech začalo také syčet pivo… V našich chalankách začalo syčet levné krabicové víno… Konverzace o knihách se znovu rozjela v plném proudu a Rýbecál nás nechal si plnými doušky vychutnat vyprávění o jeho připravované knize „Z Krkonoš až na Prackov aneb jak jsem rámusil březovým dřevem po kopečkách“…

Konec dobrý, všechno dobré! Tolik povídání o Krakonošovi, alias Rýbecálovi, milí zlatí. Teď už přestaňte vysedávat u kompu, zvedněte pozadí a běžte taky něco dělat, himlhergot! :)

Váš Miloš Haken, co potkal Rýbecála :)

 

 


počet článků na stránku
zobrazit vše
• Copyright © 2003-2011 Prackov | Partneři: Rejnok IT počítače Turnov | Tvorba internetových stránek, bitmapové a vektorové grafiky | Matrace | Veterinární léky - internetový obchod | První Turnovská realitní kancelář | Jawa 500 OHC Český ráj | Ubytování Chata na Červenici | Ubytování v Českém ráji - Sedmihorky | Veterinární klinika Turnov | Obec Všeň | Společenské šaty na míru