www.PRACKOV.com

Klíčky od auta a zavirovaný počítač...
přidal: Miloš (30. 11. 2006)

Je úterý večer. Halogenové světlomety neochotně prorážejí oponu podzimního mlhavého večera. Zelené světlo palubních přístrojů a podmanivá melodie Pink Floyd, linoucí se z autorádia, jsou mými jedinými průvodci na cestě zpět k domovu. V Turnově zajíždím ještě k Tomášovi, abych vyzvedl krimplovací kleště, které si půjčil od Honzy na úpravu kabelu k počítači a „dal řeč“. Renaulta zastavuji před panelákem a beru za kliku domovních dveří. Je zavřeno. Zvoním na Toma, který vzápětí leze na balkon a volá na mě, že mi hodí klíče dolů na cestu...

Už jsem se ani nezmohl na něho zavolat, ať je raději hodí na trávník, když svazek klíčů tvrdě dopadá na asfalt... Při jejich letu se mi hlavou mihlo jenom: „jakto, že se klíče nikdy nepoškodí, když padají třeba i 5 pater..?“ Vidím, jak cosi z klíčů odlétá asi tři metry daleko, pod stojící auto... Je ticho... Beru svazek klíčů od bytu i vedle ležící kus ovládacího klíče od Tomova Opela. Chybějící část klíče je logicky to, co letělo pod bílé Clio. Po čtyřech oblézám auto a hledám kus klíče. Kdybych zvedl nožičku, tak mě můžou venčit jako pejska... Tom na mě volá, že jde dolů... Než stihne přijít, mám už klíč složený zpět do původní podoby. Tom přichází a jdeme klíč k autu raději zkusit. Centrální zamykání na dálku funguje. Tím považujeme věc za hotovou a klíč za opravený... U Toma si dávám čaj a sedíme u zavirovaného počítače, který se snažíme vyléčit... Pokus je úspěšný jen částečně. Po asi hodině beru kleště a vracím se domů... Nikdo z nás si už na klíč ani nevzpomene... až ráno Tom...:
 
Tomášovo pokračování:
 
Přijdu si tak ráno k autu, vesele a radostně do něj usedám, těšíc se nevýslovně na další pracovní den, ježíš co to plácám, sotva jsem se tam dovlekl a zhnuseně si sednul :-)
 
Otočím klíčkem v zapalování, auto nastartuje a po dvou vteřinách zhasíná..... si říkám, asi ještě spím a nevím co dělám, zkouším to tedy znova a ten samý průběh! :-( Tož jsem otevřel víko a šťourám se v motoru a dumám co by to tak mohlo být, přijde mi to, jakoby čerpadlo nestačilo dodávat dostatek benzínu (v této části upozorňuji, že je z poloviny plná nádrž! Takže benzínu tam je dost - blondýnka nejsem :-) No bohužel auto nejede ani po několika pokusech, a tak mi nezbývá než volat do firmy ať si pro mě přijedou, když po mě tak touží a čekají ode mě nějaké záslužné činy!

Zhnuseně a s hlasitým nadáváním nedbajíc toho, že stojím uprostřed sídliště, jsem zamknul to zpropadené auto a vyrazil směrem Karel IV očekávat příjezd "taxíka" z firmy. Cestou mi vychládá hlava a začíná mi to i lépe šrotovat a pak mě napadá nečekaná myšlenka a jak se ukázalo spásná myšlenka! :-))) Co když to je imobilizérem mi totiž bliklo hlavou, co když ten zpropadený klíč při tom rozpadu vevnitř poničil elektroniku pro imobilizér...
 
Úprkem se vracím do bytu, beru druhý záložní klíč (na němž ovšem nefunguje dálkové otvírání dveří...) a už se blížím k autu, strkám jej do zapalování a co myslíš? No jasně, že to startuje, takže závada je jasná!!!

Odvolal jsem tedy odvoz, naštěstí ten dotyčný právě usedal teprve do auta, že vyjede a s skoro s hodinovým zpožděním jsem dorazil do práce :-)
 
Jo a pak jsem tady z naštvání na celou věc s klíčkama a taky na to, jak mě otravují ty problémy se zavirovaným počítačem to vyřešil a pomohl si sám, prostě jsem tu dvě hodiny na netu hledal v diskuzích, jak tohle zavirování vyřešit a našel!!! Takže jsem to pak aplikoval a konečně mám klid! Teď ještě ten klíček... :) Aneb, jak klíče od auta souvisejí se zavirovaným PC... :) Další článek z prackovského cyklu: "Jak všechno souvisí se vším..." :)

/Ing. Tomáš Bubeník, Miloš Haken/